Strona główna · Artykuły · Forum · Linki Styczeń 20 2019 23:27:52
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Artykuły
  FAQ
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Szukaj
  klimatyzacja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 115
Najnowszy Użytkownik: ~Antonioiun
Reklama
Witamy
Witaj na stronie o klimatyzacja usuwanie awarii wodociągowych Warszawa i wentylacji
InfoPanel v.2.1
Ostatnio widziani
 @klimatyzator13 tygodni
 ~diegoQuot72 tygodni
 ~RodneyVep78 tygodni
 ~Peterwhith86 tygodni
 ~SerOneSAM192 tygodni
 ~tapedMam96 tygodni
 ~yapedMam96 tygodni
 ~JoshuaRob96 tygodni
Najnowsze posty
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
News
dachy
A, co dachowiec jaśka grzeje bez słońca? Tej zimy (u mnie) słońca było raptem tydzień. Ile wydusiłby jasiek przez zimę kW ze sowiej instalacji? Podasz może jakieś obliczenia przemawiające za tym by inwestować w instalację która będzie jako tako działała w zimie? Poliwęglan chciałem położyć na blachę jeszcze parę lat temu. Nie mogę położyć go na dachówkę, bo nie będzie to ładnie wyglądało. Łapać powietrze z pod poliwęglanu, to kosztowne uszczelnianie dachówki, co najmniej po brzegach poliwęglanu.Czy dachowiec grzeje bez słońca? Tej zimy (u mnie) słońca było raptem tydzień. Ile wydusiłby przez zimę kW ze sowiej instalacji? Podasz może jakieś obliczenia przemawiające za tym by inwestować w instalację która będzie jako tako działała w zimie? Zimowa wersja wymaga własnego zasobnika, wężownicy, glikolu, pompki, sterownika=800-1000 zł. Za ile lat to się zwróci? Chyba, że będę zużywał 1000 litrów wody gorącej na "dobę" czy na ileś tam, nie wiem co jasiek miał na myśli pisząc, że nie rozmawia o dachowcach wydajności poniżej 1000 litrowych. Dziękuję, znam ten temat. Opisywałem tam dwa lata temu mój pomysł na dachowca z blachy. Zrobiłem również dwa kolektory słoneczne podobne do dych z forum. Leżą w garażu, bo: szpecą dachówkę, ciężko je wciągnąć na dach i zainstalować, skomplikowana instalacja. Mierne zyski na poziomie 40% od sklepowych. Pewnie by je uruchomiłbym w tym roku, gdyby nie temat. Który mi podpowiedział możliwość wykorzystania istniejącego dachu w bardzo prosty sposób. Ciąg dalszy, dziś instaluję grzejnik do kanału.Ale jakieś koszta już możesz określić. Patent - oznacza, że coś co obejmuje, możno zbudować. Czyli możno określić koszta. Aczkolwiek dużo rzeczy wychodzi w praniu, o istnieniu których nie domyślaliśmy patentując nasz wynalazek. Na przykład silikon dachowy na dachu potrafi zesztywnieć po roku, no i guzik z tego uszczelnienia
klimatyzator dnia październik 20 2018 18:43:03 · 0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
potrzeba
Instrukcja nie potrzebna, bo nie będzie pasowała. Proszę wyłącznie o komentarze i rady jak to doprowadzić do przyzwoitego stanu.plus folia ... A zdaje to egzamin? Myślałem o tym. 10 silikonów wysokotemperaturowych powinno wystarczyć na 1 kanał. Mógłbyś podać temperaturę powietrza pod twoim buforem dachówkowym i na zewnątrz? Mógłbyś podać ile kosztuje 1m2 twojego patentu? Mój paten kosztował mi 2 zł/m www Przeczytałem ten temat i tematy każdego z tego z dachówką jest szansą dla na dalsze kroki w rozwoju wynalazków. Proszę o pomoc, bo nie mam kompletnego doświadczenia w tej dziedzinie. Jestem gotów Wasze sugestie wdrożyć w życie. Jeżeli czegoś nie rozumiecie, pytajcie. Jestem obcokrajowcem i mogę pisać nie zrozumiale.. Myślę, że to właśnie mi pomogło w konstrukcji dachowca. Od kilku lat noszę się z pomysłem dachowca z blachy ale nie miałem dachu.
klimatyzator dnia październik 20 2018 18:39:27
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
element
Miliardy odwiertów pod PC wychładzają wody gruntowe i mogą doprowadzić do ich zamarznięcia. W PL groziłaby wieczna zmarzlina, co zresztą postawi pod znakiem zapytania sens instalowania PC z kolektorem gruntowym.Już spieszę z odpowiedzią. Prowadzimy kampanie informacyjną na temat smogu i jakości powietrza z ramienia IOŚ-PIB. Jestem niemal w pełni przekonany, że kilkunastometrowe naruszenie skorupy ziemskiej w postaci odwiertu nie ma żadnego wpływu na stabilność jądra planety czy pojawienie się wiecznej zmarzliny. Wynika to choćby z budowy naszej planety. Wpływ człowieka jest marginalny natomiast wpływ dużego miasta na elementy środowiska jest już zauważalny czy to w postaci smogu czy zanieczyszczenia wód dlatego zależy nam na szerokiej edukacji byśmy mogli wspólnie i skutecznie dbać o otaczający nas świat. Słusznie zauważyłeś, że istnieją poważne problemy takie jak deforestacja, spaliny samochodowe z niesprawnych aut czy emisja gazów i pyłow do atmosfery. Jakie widzisz trudności w walce ze smogiem? Ciepło jadra ziemi będzie miało utrudnioną konwekcję ku powierzni - konsekwencja to zmiany klimatu, a w dłuższej perspektywie wychłodzenie jądra ziemi lub /jeszcze nie dokończyłem analiz/ jego eksplozja z braku ujścia /ciepła/. jakoś nam zamilkł. Nie ma nic do powiedzenia? Zresztą co może powiedzieć przy gołych faktach, jak wyręb Puszczy Białowieskiej, inwestycje w rozwój energetyki opartej na węglu, praktycznie pozostawienie samorządów samym sobie w walce ze smogiem i termomodernizacją, zero działań w sprawie importu złomu samochodowego i wycinania DPF-ów, itd, itp.
klimatyzator dnia październik 20 2018 18:33:10
0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
narożnik
Mam w kuchni dwa anemo jeden przy okapie i drugi nad jadalnią przy kuchni. Wg mnie okap filtruje i pomaga podniesc powietrze z gotowania bliżej anemo wiec czy on ma 400 czy 750m3/min to niczego nie zmienia. On robi tylko "wiatr" w zamknietej przestrzeni.No tak ale napisałeś że umieściłeś anemostat blisko okapu który będzie wyciągałe przefiltrowane powietrze przez ten własnie okap. Nadal nie jestem przekonany, dodatkowo słyszałem opinię od gościa co projektuje kuchnie, robi je i sprzedaje również sprzet AGD że okap w trybie pochłaniacza to namiastka okapu w trybie wyciągu jeżeli chodzi o pochłanianie zapachów i całego tego syfu.. Chciałbym żeby to już sie skończyło. Zrobiłbym sobie płot, coś na zewnątrz, te ściany sufity i podłogi mnie wykańczają. Pomyśałem że dowiem się ile tu lokalnie kosztuje zrobienie łazienki. Dostałem gościa z polecenia że najlepszy w Goleniowie itp, ceny nie duże i takie tam, dodam że to są ceny netto, popatrzcie sami: Obmurowanie i obłożenie płytkami wanny prostokątnej - 300zł/szt Układanie płytek gresowych 60x60 (ściany) - 90zł/m2 Fugowanie spoiną silikonową - 5 zł/mb Obudowa płytą karton - gips stelaża miski ustępowej lub bidetu - 110 zł/szt Wykonanie hydroizolacji - 17 zł/m2 Klejenie płyty karton - gips. Licowanie ściany nad płytkami - 22 zł/m2 Wykonanie półki przy wannie - 100 zł/mb Układanie płytek podłogowych 60x20 80zł/m2 Montaż muszli WC - 60 zł/szt Montaż umywalki + armatura -60 zł/szt Wykonanie otworów w płytce - 8 zł/szt Montaż wanny + armatura - 150 zł/szt Ręce mi opadły. Jeżeli ludize się godzą wentylacje na takie ceny to od jutra ogłaszam się w gazetach i necie że kładę płytki!! Jeszcze zapytam paru gości ale widzę że będę musiał się przemóc i zrobić to sam.Mi gościu za wypłytkowanie łazienki, obudowę WC i półkę pod umywalkę zawołał 7 tyś. Zrobiłem sam. Może nie ta jakość ale tragedii nie ma. Jeśli ktoś chce szlifowane narożniki polecam poszukać firmy, która oferuje cięcie wodą (water jet) - szlifują płytki pod kąt 45 stopni za 13zł/mb. Od pół roku mam okap z pochłaniaczem - prawie go nie używamy. Problemu nie ma. Ale trochę prawdy w tym jest, że przy indukcji mniej się syfi... Dodam, że zamiast płytek w kuchni mam farbę tablicową. Natomiast na zapachy jak się coś przypali to nawet super okap nie pomoże.
klimatyzator dnia listopad 17 2017 19:28:13
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 18 Czytań · Drukuj
wnęka
nie bardzo rozumiem pytanie, pytasz w jakim czy w ogóle w jakimś ? Jeżeli drugie to tak, kupuje przeważnie na necie, chyba że duże albo ciężkie rzeczy to lokalnie. W jakich sklepach? To zależy co kupuje. A tak właściwie, to jaki jest problem z tymi LED-ami we wnęce, bo się podjarałem i też takie chcę. W ogóle to obudowę też myślałem zrobić z BK i nawet w robocie podpytałem kolegę, co się remontami zajmuje jak to zrobić. Radził dać pustaka 12cm na płasko, potem na to następną warstwę na płasko z wysunięciem i w nią wtopić jednego pręta zbrojeniowego (od góry) po wcześniejszym tymczasowym podparciu (od dołu), a na to już 5-ki na stojąco.Akurat kupilem w jednym sklepie wszystko. Sklep z allegro. Nie ma co sie szczypac trzeba brac gdzie taniej, bo i tak kupujesz ten sam produkt. Na razie po wyjeciu z pudelka jestem zadowolony z osprzetu hansgrohe. A obudowe juz prawie www zamowilem monolityczna ze styro z wneka na ledy!! Ale troche drogo wiec postanowilem zaoszczedzic i zrobie sam. Zawsze mnie wkurzal ten pusty dzwiek w wannie na samych nozkach. A tutaj bym tego uniknal.Z przodu tak zrób. Chodzi mi o krawędzie wanny przy ścianie. Najpierw dostaw na maksa do ściany (gołego tynku), a dopiero potem połóż płytki. Jeśli najpierw dasz płytki na całą ścianę, to: - zużyjesz więcej płytek, a pod wanną i tak nie widać, - będziesz miał mniej miejsca na montaż (o grubość glazury - niewiele, ale zawsze), - jeśli ściany nie będą miały idealnego kąta, to wyjdzie Ci klin, który trzeba czymś zamaskować i to będzie słabe miejsce. Wszystkie te problemy rozwiązuje montaż w kolejności najpierw wanna, a potem płytki.
klimatyzator dnia listopad 17 2017 19:18:06
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
działanie
musialem w garażu zdjąć kilka bloczkow sciany fundamentowej i bingo, już wiem gdzie na jakiej warstwie i czego odszedł styropian. Klej cementowy do klejenia trzyma sia styropianu jak szalony, a niestety pier.... Dysperbit pięknie nie trzyma się ściany. Może nie tyle ze nie trzyma co jak odbiłem bloczki to Dysperbit dobrze siedzi na bloczku i na kleju styropianu, ale te dwie warstwy nie trzymają ze sobą. nie mam pojęcia dlaczego Na chwilę obecną zabezpieczone jest wszystko folią budowlaną 0,3mm. Bloczki wraz ze styropianem wystają na chwilę obecną pomiędzy 20 a 60cm, ponieważ trzeba nawieźć ziemi i pospółki. Ekipa wysmarowała bloczki dysperbitem, a następnie kleiła na tytana xps. Wszystko było ok przez jakiś tydzień, a potem zaczęły pojawiać się takie kwiatki jak widać na zdjęciu. Proponują kołkowanie "odstającej" górnej części, ponieważ wszystko poniżej jest przytrzaśnięte piachem. Pytanie co spindolili?Też się obawiałem zostawiać tak budynek na zimę, że woda się dostanie i odsadzi płyty. Przez to między innymi ostatnim rzutem na taśmę robimy elewacje. Normalnie nie robiłem bym teraz na jesieni. Mam wrażenie że co byś nie robiłem to woda po BK i tak przecieknie. Próbowałem to zabezpieczyć jak były deszcze, ale się nie udało. Może jakieś podcięcie w ścianie i daszek z niego. Mam nadzieję że znajdziesz rozwiązanie I tutaj zastanawiam się czy to zda egzamin. Kołkowanie to naruszenie izolacji... Wydaje mi się, że powinno się w odstające przestrzenie wpuścić klej, następnie zakołkować i czym zakryć miejsce kołkowania. Na sam koniec, obsypać na ostateczną wysokość piachem. Dodatkowo występuje u mnie wysoki poziom wody, więc jak się tam gdzieś dostanie i przymrozi... strach się bać
klimatyzator dnia październik 23 2016 18:08:43
0 Komentarzy · 45 Czytań · Drukuj
klej
Na styropian poszedł klej siatka i ponownie klej. Potem folia kubelkowa i zasypane wszystko do 2/3 wysokości od dołu. W środku sciany fundamentowe zasypane i zagęszczone pod chudziaka. Na zime ściany fundamentowe przykryte z wierzchu folia kebelkowa 50 cm ( sztywna i nie podwiewał wiatr oraz był taki jakby daszek na scianach ). Tak minela zima i kilka dni temu zaglądam co tam się dzieje ze ściana i szok. Miedzy sciana fundamentowa, a styropianem szczeliny. Gdzieniegdzie, tylko zarys, czasami szczelinka na 0,5mm do 1, a czasami w jednym miejscu 2-3 mm. Co z tym robic? Czy kolkowac nad poziomem ziemi na klej i ponownie siatka i klej, czy mogę kolkowac i same miejsca po kolkach przyszpachlowac klejem. Dodam że siatka trzyma się bardzo mocno. Ogolnie mimo tych szczelin wiadac ze calosc siedzi solidnie. klejone było na grzebień około 8-10 mm. Ten styropian ma takie jakby małe kwadraciki i lepsza przyczepność styropian-klej. Kilka dni po przyklejeniu trzymało na amen. Tak jak pisałem wcześniej, aby zimą woda nie próbowała dostać się miedzy styropian a ścianę przykryte było folia kubełkową wypustkami do środka, żeby był przewiew. Na 100% woda tam się nie dostała. Dysperbit był taki wodorozcieńczalny. Wiesz co nie sprawdzałem żadnym drutem ani blaszką, ale jak dociskam ( trzeba mocno dociskać )   to widzę ruch szczeliny na styku styropianu i ściany.nie napisze Ci czego od Ciebie akurat oczekuje bo wyłapie być może bana...Czytałeś...? od początku ? Ja napisałem co się stało po zimie, napisałem jak kleiłem, napisałem jak zabezpieczyłem... Woda na 100% nie dostała miedzy ścianę, a styropian. Napisałem też, że proszę o pomoc Ten "styropian", który ma takie małe kwadraciki, to fachowo się nazywa styrodur lub XPS i niestety, ale muszę Cię zmartwić - 80% mamy tu tylko waż, są one bardziej sprasowane a co za tym idzie "śliskie" i zwykłe kleje do styropianu nie kleją się do tego. Jedyne rozwiązanie jakie można zastosować bez odkopywania tego to przebicie płyt XPS i wpuszczenie pod nie punktowo pianku PU. Po wszystkim zaszpachluj powstałe otwory i tyle. ( opinie, porady i wskazówki ) co z tym mogę zrobić. Jeżeli chcesz pomóc, to wnieś do tematu trochę merytoryki, a nie trzepiesz piane
klimatyzator dnia październik 23 2016 18:07:11
0 Komentarzy · 42 Czytań · Drukuj
układ
Rosja na wojnie z Ukrainą straci. Chwilowe zyski nie mają znaczenia w długim okresie czasu. A w tym długim okresie rośnie nacisk największego konkurenta ( USA ), który właśnie zmienia swoją rolę z importera na eksportera ropy naftowej, gazu itd. Zmienia to geostrategię w skali świata. Arabia Saudyjska, Irak, Libia i Rosja stają się dla USA konkurentami, a nie "sojusznikami", na których trzeba mieć oko. Problem ma Europa i UE. Jedynym wyjściem dla UE jest długoterminowa strategia przestawienia się z gazu rosyjskiego na gaz z wolnego rynku ( płynny... ). To spowoduje: A) obniżenie cen gazu smiley uniezależnienie od Rosji. A w efekcie BIDĘ Rosji. Gdy Rosja zostanie wyrzucona z Krymu, będzie zmuszona zlikwidować bazę Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. Bez bazy sewastopolskiej nie ma prawa istnieć rosyjska baza morska w porcie Tartus w Syrii, bez bazy w Syrii nikt nie powstrzyma amerykańskich "krzewicieli demokracji" od zaprowadzenia "american way of life" w Syrii. Po likwidacji rządu al Assada droga do pacyfikacji IRANU stoi otworem i na to liczą USraelici . Dlatego wszystkim tak bardzo zależy na przygarnięciu Ukrainy do "rodziny państw zachodnich i demokratycznych" . Likwidacja ukraińskiego przemysłu, dostęp do ukraińskich czarnoziemów i prawie 50 milionowy rynek zbytu to korzyści poboczne, acz niebagatelne Ludzie wy się nie martwcie o Putina i jego kasę,za olimpiadę zapłacili oligarchowie,żeby dalej mogli prowadzić biznes,to mądry przywódca i aż tak ludzi nie łupi jak nasi. Gaz i ropę z pocałowaniem sprzeda do Chin, my natomiast zapłacimy wysoką cenę za głupotę naszych polityków hydraulik Warszawa.Właściwie to nieliczące się w Europie państewka typu Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego chcą wojny i to w trybie natychmiastowym
klimatyzator dnia marzec 07 2014 21:24:57
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 117 Czytań · Drukuj
wtrysk
punkt rosy czy punkt średni to różne temperatury odniesienia i dlatego wychodzą różne wyniki : czyli proces ten sam tylko można to pokazać optymistycznie lub pesymistycznie albo realistycznie. Ja bawiłem się tranzystorami germanowymi smiley, co juz jest prehistoria i mało kto wie co to ? Niestety o wtrysku nic nie wiem. Do rysunku dodam tylko że masz troche za małe przegrzanie ,biorąc pod uwagę poślizg temperaturowy , minimum to 7°C. marny pomysł, nie widziałeś nigdy jak taka pompa działa i z tego wynika Twój entuzjazm. Juz w okolicy 0° są poważne problemy z odszranianiem co powoduje, że nie tylko gwałtownie spada COP ale i moc urządzia jest zupełnie symboliczna. Średnia statystyczna temperatura sezonu grzewczego nie może byc przesłanką doboru takiego urządzenia. Kłamstwa dzielą sie na zwykłe , wierutne i statystyki smiley , a ogrzewać sie trzeba głównie wtedy jak jest zimno czyli poniżej 0°C Latem ekstra źródło, ale zima kompletny klops. Zadaniem tego forum jest inspiracja do samodzielnej budowy prawdziwej pompy ciepła , której koszt nawet przy komponentach z najwyższej półki a pewnością nie przekroczy kosztu zakupu gotowej powietrze-woda, o kotle na miał czy inny szajs jako dodatku nie wspominając. Czytanie instrukcji sprężarki w wtryskiem ( cztałem kiedys uważnie) to za mało aby rozpocząć budowę urządzenia. Wymagana jest wiedza praktyczna i zagrożenia o których prospekt handlowy nie wpomina : Aby powołać się na docenta i nie byc gołosłownym
klimatyzator dnia grudzień 06 2013 19:34:35
0 Komentarzy · 139 Czytań · Drukuj
pompa
Pompa posiada sprezarke SANYO (made in China)z typowum dla EVI wlotem z gory. Co mnie zastanawia, sa 2 zawory Emerson (made in Mexico) - dlaczego 2 ... Sa 2 manometry jeden wychylony prawie na pol skali, drugi na 10%, rozumiem ze gaz jest pod cisnienim w ukladzie. Elektronika jest ciekawa ..., laminat w technologii SMD, procek ... Chinski ...!, liczylem na jakiegos Atmelka. Do plyty jest podlaczonych 7 czujnikow temparatur i 2 cisnienia. Pompa obiegowa 100 - watowa, Rurki wewnatrz skromnie opatulone izolatorem - to chyba musze poprawic. Wentylator solidny z metalowym smiglem. Parownik solidny podwojny miedziana rorka , lamel aluminium lakierowane. Topornie podlaczony wymiennik plytowy do EVI, zamiast polaczenia skrecanego, zalutowane. Sa 2 elektrozawory jeden przy sprezarce z 2 przy zaworze czterodrogowym
klimatyzator dnia sierpień 21 2013 20:19:30
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 191 Czytań · Drukuj
wentylator i podłaczenie
chciałbym w łazience zamontować wentylator RUG SSE 100 VNF. W ścianie mam otwór i tam stary wentylator załączany przełącznikiem na kablu. Napiecie na przewodach w otworze dla wentylatora pojawia sie tylko gdy jest włączone światło w łazience włącznikiem głównym. Czy możliwe jest uzyskanie w takim podłączeniu sytuacji, ze wentylator działa jeszcze po zgaszeniu światła wyłącznikiem głównym ? zasilanie wzięte z gniazdka: 3 przewody (brązowy faza, niebieski 0, żółtozielony zabezpieczenie) kable od wentylatora: 3 przewody, kolory jak wyżej czy należy użyć wyłącznika typu dzwonek czy zwykly pojedyńczy wyłącznik/włącznik? Przewód żółto-zielony nie ma do czego podłączyć w tym wentylatorze, można go podłączyć do metalowych elementów obudowy (jeżeli w nim występują). Wykorzystujesz przewód L i N z ciągłym zasilaniem niezależnym od światła, podłączasz przewód fazowy do L i neutralny do N. Przycisk dzwonkowy podłączasz po między L a SW. Przyciśnięcie przycisku uruchomi wentylator na ustawiony czas. Zasilenie układu może wyzwolić działanie wentylatora na ustawiony czas, mimo że przycisk nie został użyty. Schemat z żarówką jest podany dla przykładu, i jest dość praktycznym rozwiązaniem. Warto sprawdzić czy faza jest faktycznie na brązowym.
klimatyzator dnia marzec 12 2013 19:41:56
0 Komentarzy · 366 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
klimatyzacja Warszawa montaż klimatyzacji Warszawa